Shijiazhuang Minerals Equipment Co. Ltd
Shijiazhuang Minerals Equipment Co. Ltd
Haberler
Home / Haberler /

Company News About Bulamaç pompalarınız için doğru salmastra nasıl seçilir

Bulamaç pompalarınız için doğru salmastra nasıl seçilir

2021-08-11
Bulamaç pompalarınız için doğru salmastra nasıl seçilir

Pompa Bilgisi -- Bulamaç pompalarında yaygın olarak kullanılan salmastra türleri

Pompaların bulamaç dağıtım koşullarına göre sınıflandırılmasında, bulamaç pompaları olarak askıda katı madde içeren sıvıların (ortamların) taşınmasına uygun pompaları kastediyoruz.Şu anda bulamaç pompası, cevher zenginleştirme, kömür hazırlama, kükürt giderme ve filtre pres besleme gibi çeşitli teknolojik işlemlerde vazgeçilmez ekipmanlardan biridir.İnsanlar çevrenin korunmasına daha fazla önem verdikçe, bulamaç pompalarının sızdırmazlığına da daha fazla dikkat ediliyor.

Bulamaç pompaları için üç ana tip salmastra vardır: salmastra contası, tahliye contası ve mekanik salmastra.Bu üç tip salmastranın aşağıda belirtilen kendi avantajları vardır:

  1. Ambalaj Mühürü:

Bulamaç pompasının salmastra contası, sızdırmazlık etkisini elde etmek için salmastra ile mil kovanı arasındaki yumuşak ve sert alıştırmaya dayanır.Salmastra contasının, basıncı aşması gereken salmastra suyu eklemesi gerekir. bulamaç pompası deşarjbaskı yapmak.Bu sızdırmazlık yöntemi kolaydır için Değiştirme ve cevher hazırlama tesislerinde ve kömür yıkama tesislerinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

  1. İtici Mühür:

Bulamaç pompasının tahliye contası, çamur tarafından üretilen basınca dayanır. kovucu başarmak NSsızdırmazlık etkisi.Bu mühürleme yöntemi, kullanıcının su kaynaklarına sahip olmadığı durumlarda kullanılır.

  1. Mekanik mühür:

Mekanik salmastra, sızdırmazlık amacına ulaşmak için döner halka ile statik halka arasındaki eksenel yönde yakın temasa dayanır.Mekanik salmastra suyu önleyebilirsızıntıdan ve özellikle büyük yerli yoğunlaştırıcılarda ve enerji santrallerinde popülerdir.Ancak kurulum sırasında aşınmayı önlemek için sürtünme yüzeyini korumak gerekir.Mekanik salmastralar genellikle tek parçaya ayrılır. mekanik salmastralar ve çift mekanik salmastralar.

Bu aşamada tek mekanik salmastrayı öneriyoruz. ile birliktefışkırtma suyu mineral ayırma tesisleri.Bu tip mekanik salmastra yaygın olarak kullanılmaktadır.Yıkama suyu içermeyen mekanik salmastralar da mekanik salmastra üreticileri tarafından tavsiye edilse de saha uygulamalarında ideal değildir.

Yukarıda yaygın olarak kullanılan üç salmastraya ek olarak, bu sektörde "L" şeklinde salmastra olarak adlandırılan bir salmastra da bulunmaktadır.Bu tür salmastra genellikle büyük veya çok büyük bulamaç pompaları, ancak nadiren küçük ve orta ölçekli bulamaç pompalarında kullanılır.

Bu nedenle bulamaç pompalarının seçiminde sadece pompa verim özellikler dikkate alınmalıdır, ancak salmastra seçimi de çok önemlidir. Bulamaç pompaları için uygun salmastranın seçilmesi özellikleri taşınan orta NS yeri ve çalışma koşulları, niyet pompanın güvenilir çalışma süresini uzatın ve aşağı zaman sebebiyle salmastranın değiştirilmesi.Bu şekilde, yalnızca toplam sahip olma maliyeti çok fazla azalmakla kalmaz, aynı zamanda çalışma verimliliği de büyük ölçüde iyileştirilir.